Cykl Wywiadów NieZwykli Podróżnicy

Idea Spotkań

TOKIO

NieZwykli Ludzie

W zwyczajności jest największe piękno. Nie trzeba być pięknym, młodym i bogatym i mieć super profilu na insta (chociaż można:). NieZwykli Podróżnicy to ludzie, którzy żyją swoją pasją i szukają sposobów na jej realizowanie w ramach swoich możliwości.

NieZwykłe Podróże

Czasem podróże są bardzo dalekie, a czasem bardzo bliskie, czasem ich niezwykłość polega na tym, z kim jedziemy. Czasem jedziemy na 5 dni, a czasem na 4 tygodnie. Różne są te podróże, tak jak różni są ludzie.

 

NieZwykła Motywacja

Opowiadając o swojej podróży, zainspirujesz innych! Nic tak nie pomaga, jak przykład kogoś, kto jest taki jak my - zwyczajnie chodzi do pracy, ma swoje sprawy i raz na jakiś czas wyjeżdża w świat spełniać swoje marzenie 🙂

Wywiady z NieZwykłymi Podróżnikami

Odc. 1 Spełniając marzenie – Ania i Darek we Włoszech

Ania i Darek prowadzą w Środzie Wielkopolskiej firmę Bysiak Detailing (koniecznie polajkujcie!) Z wielką dokładnością i pietyzmem dbają o nieskazitelną czystość samochodów swoich klientów (nieraz bardzo luksusowych!). W pierwszym wywiadzie naszego cyklu opowiedzieli nam o wymarzonej podróży do Włoch. 3 miesiące po ślubie postanowili spełnić swoje marzenie i pojechali na roadtripa po Północnych Włoszech.

Odc. 2 Agata Witkowska – w poszukiwaniu dobrego kadru

Naszym gościem była Agata Witkowska - przewodnik miejski po Lublinie i pasjonatka fotografii. Opowiedziała nam o swoich podróżach na południe Włoch, które łączą poszukiwania duchowe i fotograficzne. Agata zachwyciła nas wrażliwością na piękno ludzi i piękno codziennych momentów, a także potężną wiedzą!

Instagram Agaty: https://www.instagram.com/lublin.tour.guide/

Odc. 3 Świat jest okej – Weronika i Natalia po Europie bez pieniędzy

Weronika i Natalia - dwie studentki ze Śląska opowiedziały nam o swojej zeszłorocznej podróży po Europie. Podróż celowo zaplanowały bez pieniędzy. Przez miesiąc miały 100 euro w kieszeni na wszelki wypadek. Wyruszyły z Katowic, dotarły do Porto. Przejechały Europę i doświadczyły, że wcale nie trzeba się bać życia! Posłuchajcie tej cudownej, mądrej opowieści!

I koniecznie zobaczcie instagramy dziewczyn:
Weronika: https://www.instagram.com/_mayyflower/
Natalia: https://www.instagram.com/nataleaann/

Odc. 4: Paulina Budzińska – Parkrunowe Podróże

Paulina Budzińska - prowadząca blog "Z dystansem" parkrunowa biegaczka opowiedziała nam o tym, czym jest parkrun, o swoim pierwszym zagranicznym parkrunie, który odbył się na drugim końcu świata, o tym, jak to zrobić, by w obcym miejscu nawiązać znajomości jak lokalsi i zachęciła do refleksji nad tym, co tak naprawdę oznacza "podróżować".

Koniecznie znajdź Paulinę:

BLOG: https://zdystansem.health.blog/

IG: https://www.instagram.com/micro.travelling/

Facebook: https://www.facebook.com/Z-dystansem-2034787846824179/

Odc. 5: Marysia i Piotrek – Prowadzi nas wiatr

Marysia i Piotrek od 3 lat żyją na jachcie, który pływa po Morzu Śródziemnym. Ich życie płynie w zgodzie z rytmem pór roku, pogody i wiatru. Jest skromne, bo na jachcie trzeba mieć mniej rzeczy ( nie ma na nie miejsca) i wymagające, bo podporządkowane kaprysom pogody. Czasem dołączają do nich załoganci w ramach ich wypraw Sailing Master, a na co dzień płynie z nimi ich piesek Rossi.

 

Koniecznie znajdź Sailingmaster w sieci:

👉WWW http://www.sailingm.com/

👉Facebook: https://www.facebook.com/SailingMaster-1538224343169765/

👉YT sailing Master https://www.youtube.com/watch?v=Yi7AR...

Odc. 6: Asia i Zbyszek – Dom za dom

Asia i Zbyszek z księgarni podróżniczej Arttravel.pl opowiedzieli nam o swoim wieloletnim doświadczeniu podróży w ramach wymian domów. Jeśli szukacie sposobu na to, aby doświadczyć danego miejsca z perspektywy lokalsa, albo przeżyć historię jak z filmu Holiday - koniecznie obejrzyjcie ten wywiad! I koniecznie poznajcie Asię i Zbyszka i ich księgarnię podróżniczą Art Travel!

👉Księgarnia: www.arttravel.pl

👉IG https://www.instagram.com/arttravelpl/

👉FB: https://www.facebook.com/ArtTravelpl

Odc. 7: Monika i Piotrek – Z szacunkiem dla ludzi i gór

Monika i Piotrek z Dzikiego Bloga opowiedzieli nam o swojej podróży do Nepalu i trekkingu wokół Manaslu. Zasłuchaliśmy się w tej refleksyjnej opowieści o szacunku do gór, do przyrody, do pracy wykonywanej przez tragarzy i do własnych ograniczeń.

Koniecznie zobaczcie Dzikiego Bloga!

👉FACEBOOK: https://www.facebook.com/dzikiblog.podroze.trekking.camping

👉BLOG: www.dziki-blog.pl

👉INSTAGRAM @dzikiblog

👉YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCuu83CYparF7NPbhfyBiZSg?view_as=subscriber

Odc. 8 Angie i Jakub – Autostopem po Cyprze

Angie i Jakub opowiedzieli nam o swojej autostopowej podróży po Cyprze. Zobaczyli inny Cypr niż pocztówkowe widoczki ze zdjęć w internetach - zwyczajność małych miasteczek poza sezonem, kontakt z lokalsami przez autostop, ale też rzeczywistość funkcjonowania w kraju od wielu lat rozdartym przez konflikt etniczny.

Koniecznie zajrzyjcie na fanpejdż Angie i jej Instagrama!

👉 https://www.facebook.com/EskapadyAngie/

👉https://www.instagram.com/escapewithangie/

Odc. 9 Agata Pałach – Kto chce – szuka sposobu

Agata Pałach - podróżniczka, kobieta wielu zawodów i włóczykij, autorka książki "Jak Tanio Podróżować w Każdym Wieku i Mieć Z Tego Frajdę" opowiedziała nam o swoich podróżach w ramach programu Workaway i pokazała, że jak ktoś chce podróżować, to szuka sposobu. Po prostu.

Koniecznie zajrzyjcie na bloga Agaty!

👉Blog: www.nigdyzapozno.pl

👉Sklep z książką: www.nigdyzapozno.pl/sklep

👉Facebook: www.facebook.com/blogGagaty/

👉Stary blog na platformie geoblog: www.legrandbleu.geoblog.pl

tam można przeczytać m.in. relację z szalonej miesięcznej wyprawy do Azji, Australii i Nowej Zelandii, o której wspominam w rozmowie.

PODZIEL SIĘ PASJĄ!

Spotkajmy się!

Zostaw Komentarz